2x ALINESS Inositol 650 mg 100 tobolek

2x ALINESS Inositol 650 mg 100 tobolek

779 Kč
- +
Kód výrobku: AL_3470
Dostupnost: do 7 pracovních dnů

Popis
2x Ainess Inositol myo/D-chiro, 40/1, 650 mg

100 VEGE kapslí

myo-inositol / D-chiro-inositol

40:1

Inositol ve formě směsi nejlépe vstřebatelných myo a D-chiro izomerů, s optimálním poměrem 40:1.


Složení: 1 kapsle
Inositol: 650 mg
počítaje v to:
myo-inositol: 634,2 mg
D-chiro-inositol: 15,8 mg
Vitamín B6 (P-5-P): 1,4 mg (*100 %)


Složení: myo-inositol, D-chiro-inositol, obal kapsle: (pojivo: hydroxypropylmethylcelulóza).

Doporučená denní dávka: 1 kapsle zapít vodou. Nepřekračujte doporučené porce pro konzumaci během dne.

Výrobek nelze použít jako náhradu pestré stravy.

Doporučuje se dodržovat vyváženou stravu a zdravý životní styl.

Obsah balení: 100 kapslí VEGE

Skladování: Skladujte při pokojové teplotě mimo dosah malých dětí. Chraňte před vlhkostí.

Co je inositol?

Inositol je látka, která se účastní mnoha důležitých přeměn probíhajících v těle, včetně: s metabolismem neurotransmiterů (zpětné vychytávání serotoninu) nebo syntézou některých hormonů (např. inzulínu). Ačkoli je někdy klasifikován jako vitamín B a nazýván vitamínem B8 - kvůli důležitým funkcím, které plní, a skutečnosti, že se stejně jako vitamíny B dobře rozpouští ve vodě - ve skutečnosti to není vitamín, ale látka podobná vitamínu , protože si ho tělo vyrábí samo, především v mozku, játrech a ledvinách.

Jaké formy inositolu existují? Jaký inositol je nejlepší vybrat?

Inositol může existovat v 9 chemických formách, které se liší prostorovou konfigurací molekuly. Takové odrůdy se nazývají konfigurační izomery. Zdá se, že jsou podobné a mají podobné fyzikální a chemické vlastnosti. Vzhledem k rozdílné prostorové orientaci jednotlivých -OH skupin však jejich molekuly v různé míře zapadají do receptorů a metabolických drah v těle, a proto se vyznačují různými biologickými aktivitami.

Dva nejběžnější izomery v přírodě jsou myo-inositol - který má největší biologickou aktivitu a je považován za nejcennější a biologicky dostupnou formu inositolu, a D-chiro-inositol, který s ním zůstává v rovnováze. Proto se při rozhodování o doplnění stravy inositolem vyplatí ujistit se, že doplněk stravy obsahuje nejaktivnější izomer myo-inositolu.

Inositol, PCOS a plánování těhotenství

Odhaduje se, že 5 až 10 % žen může být postiženo syndromem polycystických ovarií (PCOS), který je jednou z nejčastějších příčin menstruačních poruch a neplodnosti u žen.

Inositol se účastní mnoha metabolických procesů probíhajících v těle. Je to mimo jiné prekurzor fosfolipidů, které jsou zodpovědné za produkci důležitých intracelulárních signálů uvnitř oocytu, tedy prekurzoru vaječné buňky, a jeho dostatečně vysoká koncentrace v těle koreluje s kvalitou výsledných vaječných buněk.

Oba izomery – myo-inositol a D-chiro-inositol – se v organismu vyskytují a zůstávají ve vzájemné rovnováze. Podle nejnovějších vědeckých výzkumů je vzhledem k různým funkcím, které každý izomer v těle plní, nejpřínosnějším řešením pro ženy plánující těhotenství suplementace obou forem inositolu (myo / D-chiro) v poměru 40:1.

Kromě biologicky nejdostupnějšího myo izomeru bylo složení Aliness Inositol obohaceno také o izomerní formu D-chiro při zachování optimálního poměru 40:1. Díky tomu je produkt také možností suplementace pro ženy, které se snaží otěhotnět.